Sputnik: Virus var ju så "bra" just för att han var så förutsägbar. Var en riktigt skön känsla kommer jag ihåg när man varit på match och just avnjutit en seger samt sett Virus ljusa kalufs på plats. För då visste man på vägen hem i bilen att man med ett leende snart skulle få kolla genom efterhandssändningen och förlusta sig i Virus krumbukter när Timrå gjorde sina mål. En riktig "klassexpert" i mina ögon.
Raggaren Putte: Minns när Virus kommenterade som om han vore pucken i en situation där Styf gör mål på direktskott och säger under slowmotion reprisen -"Det är som att pucken säger hej Pär! Här kommer jag, slå till mig!"
Nacka TIKare: Jag tänker att Erixon säger det han måste säga för att försvara att han stannar kontraktstiden ut. Han vet nog själv att det är osannolikt att han kommer spela nåt. Man kan absolut förstå honom men att säga "Jag kommer ... | Läs mer