{8437}: Nu börjar det närma sig att pucken ska släppas. Det känns i kroppen att det är en speciell match.Så mycket på spel, kanske den viktigaste matchen hittills på många,många år. Men det gäller att se det positiva för det är ju såna här matcher man längtar till men så sällan händer. I kväll måste vi göra allt vi kan, med våra röster, våra händer. Skapa en ljudkuliss som formligen blåser in pucken i KHK målet.
I kväll tycker jag alla står upp dom första fem minuterna så att vi visar att nu är det skarpt läge. Låt hockey gudarna vara med oss i kväll det är vi värda.
För Timrå IK är dom bästa och kommer alltid att vara ❤️
Pucken: Jag tog med lite film i dagens livesändning från arenan. Ibland glömmer man bort att alla andra inte springer i arenan nu under off-season och att det kan vara kul och se vad som händer där inne. Vi får försöka bjuda på lite ... | Läs mer
Men det gäller att se det positiva för det är ju såna här matcher man längtar till men så sällan händer.
I kväll måste vi göra allt vi kan, med våra röster, våra händer. Skapa en ljudkuliss som formligen blåser in pucken i KHK målet.
I kväll tycker jag alla står upp dom första fem minuterna så att vi visar att nu är det skarpt läge.
Låt hockey gudarna vara med oss i kväll det är vi värda.
För Timrå IK är dom bästa och kommer alltid att vara ❤️