Jåkkinen: nyttigt med en match med lite högre tempo, vi får ju inte alls lång tid på oss i uppspelen. Och som vanligt har ju våra backjävlar ovanan att slå indianare. Vår största fiende i den här matchen har ju hittills varit våra egna backar. Men det är ju sedan gammalt.
Jåkkinen: Jag hoppas att Timråspelarna är ordentligt tränade och slipper skador i år, för det är extremt hårt jobb som gäller från början till slut om vi ska kunna ha en chans mot övriga lag.
Pucken: Nej vi ska inte byta namn till Sundsvall IK men vakna upp och se verkligheten. Vår ”satsning” att etablera oss på övre halvan i SHL har redan strandat. Idén att locka till sig unga talanger är fin men i förlängningen så kommer ... | Läs mer