gustav9: I och med att folk vet att det inte är risk för slutsålt så tror jag många köper biljetter på plats istället. Så det funkar nuförtiden. På 00-talet när Timrå var och utmanade i toppen och tv-sändningar i konkurrerade på samma sätt var det fullsatt då och då vilket gjorde att behovet av förköp var större.
BlackBay: Ja, man sparar väl 20-30 kr per biljett om man inte köper förköp, dessutom? Kan nog bli hyggliga köer utanför arenan men folk tycker nog det är värt det för att spara pengar.
BlackBay: så är det men hoppas att 4000 biljetter är sålda innan lunch imorgon så kanske vi kommer upp i 5 tusen ändå, saknar faktiskt biljettsläppen mot Karlskrona då man fick sitta i 40 minuters kö för att få tag i biljetter.
Rödovit : Lite som efter förra säsongen. Kapanen och Hållander gick inte att ersätta. Då ersatte man dom inte alls, utan in kom ett gäng trubbiga brunkare. Det får inte upprepas.
På 00-talet när Timrå var och utmanade i toppen och tv-sändningar i konkurrerade på samma sätt var det fullsatt då och då vilket gjorde att behovet av förköp var större.