The great one: ja men på riktigt, har vi 2-3 godkända backar per match? Sen om det är Falk, Kinnvall, Printz eller vem som än gör bort sig så är det bara att konstatera att vi har problem på backsidan.
Skönt med 3 pinnar och lite hopp om livet men vi måste komma in i en positiv trend igen och inte förlora så enkelt i matcherna. Nu mötte vi en bottenkonkurrent som, handen på hjärtat, är bättre än oss i 5-5 spelet men vi får utdelning i PP och vinner en jämn match. Vi måste fortfarande upp några nivåer för att hota dom bättre lagen.
Det är rent sagt åt helvete! Helt oacceptabelt, oavsett religion, hudfärg, supporter för ett annat lag, är helt ovidkommande. Man går dit för att njuta av idrotten och fördriva några timmar på att göra det man gillar.
Vår klart bästa back. Ni kan gnälla lite på Falk istället tycker jag.
Nu firar vi segern!