Sputnik: Så verkar inte Svedberg vara "garanterad" att få spela som en del spekulerat i. Själv tycker jag det är självklart att låta Brattström få fortsatt förtroende även i kvalet om han fortsätter spela på den nivån han gör nu!
Citat från freddan ur artikeln angående målvaktsfrågan i kvalet. "Vi har två bra målvakter att välja mellan och fortsätter "Bratten" spela som han gör, då blir det svårt att välja bort honom".
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer
Citat från freddan ur artikeln angående målvaktsfrågan i kvalet.
"Vi har två bra målvakter att välja mellan och fortsätter "Bratten" spela som han gör, då blir det svårt att välja bort honom".