Söderöver: Om det finns ett problem just nu är det Tobias Lindberg mycket svår placerad . Som center kanske ,,men var och hur blir det då med alla fungerade centrar just nu .han jobbar hårt men kommer inte in i spelet , det är säkert svårt att spela med Ohlsson sällan en passning tillbaka . 3 kedjan igår ..nja svår bedömd .. svår löst fall .
{8839}: vem är störst problem. Lindberg som gjort 1 poäng på 4 matcher eller Wahlgren som har gjort 2 på 18 matcher? Jag förväntar mig inte att Lindberg skall va nån målspruta utan att han skall spela med tyngd och skapa yta åt sina medspelare. Wahlgren skall vara spets framåt men är totalt uddlös på alla plan. Rädd för närkamper och stela handleder. Sjunker dessutom i hiarkin och va i en 3:e kedja igår.
En sak som jag tycker är väldigt intressant är hur det har haglat in kritik mot EP under säsongen men nu när han ska ersättas behövs helt plötsligt McDavid för att kunna ersätta han
Som center kanske ,,men var och hur blir det då med alla fungerade centrar just nu .han jobbar hårt men kommer inte in i spelet , det är säkert svårt att spela med Ohlsson sällan en passning tillbaka .
3 kedjan igår ..nja svår bedömd .. svår löst fall .