Olli Nomadinen : Det jag uppmärksammade i andra perioden mot löven var att Nässén var ut på isen i powerbreak och tog ett par väl valda skär och spelade inte heller mer i den andra perioden. Det känns dock inte som att det borde rör sig om en armskada.
HerreGUD ja ä int förvånad! Vi har väl ALLTID varit ett skadedrabbat lag... Tänk när Thord trimmade spelarna på försessen... De gick ju sönder i parti å minut! Dä vilar ett Omen över Timrå IK... Man bar går sönder helt enkelt! Nu går resan vidare mot " GöbbHästen " på lillörda!! En svår nöt att knäcka i Himmelska Rinken i " Norrköping för tjyven ".... Nä...vi krigar vidare mot SHL till vårkanten... Fridens Liljor Kamrater... Den spetsade glöggen rinn lätt ikväll! Man är i ett underbart segerrus!
JanneH: Det var väl förra året som det snackades om att vi skulle vara framtunga? Snacket inför i år var väl snarare vem som ska göra målen? Iaf här på HS om jag kommer ihåg rätt.