Olli Hahl: Från Västerbottenskurirens Löven-”Expert” : Björklöven gick in i den här säsongen som stora favoriter att nå SHL. Efter en skakig säsong ses Björklövens snarare som en slutspelsoutsider bakom Timrå bland många experter. För mig är Björklöven fortfarande favorit att nå SHL. Varför? De är bäst när de vill.
På tal om ödmjukhet. Oavsett vad, så är såklart Löven bästa laget. En timma senare förlorar dom första matchen.. Men dom är nog egentligen det bättre laget idag också..
TIK1928: Saknas ödmjukhet hela vägen hos Löven.... finns varken hos Sportchef, tränare, ledarstab, spelare, supportrar eller deras lokalmedia. Och ändå är dom förvånade att det finns många runt om i landet som känner skadeglädje när det går ont för dom........ Man skördar det man sår.
Montén Python: Jag tror att det kan finnas ett visst mått av överskattning av Juels marknadsvärde från vårt håll också. Är han så het på marknaden att det vore rimligt av honom att kräva en lön som motsvarar det en förstekeeper tjänar ... | Läs mer
På tal om ödmjukhet. Oavsett vad, så är såklart Löven bästa laget. En timma senare förlorar dom första matchen.. Men dom är nog egentligen det bättre laget idag också..