{9108}: varför skulle man ta med målskillnad i grundserien? Det har väl ingenting med slutspelet att göra? Ska man bedöma något utifrån grundserien får man väl titta på tabellplacering först innan man går på målskillnad.
{297}: Var en sån grej som hände i tyska andraligan för drygt 3 år sen om jag inte minns helt fel.. så blev det ett stort strul i finalen som ledde till att dom tog målskillnaden + hur gick det mellan båda lagen i grundserien.
vet inte om det har tagits bort helt och hållet.. Sen vet man aldrig svenska ishockeyförbundet hur dom tänker framöver
Söderöver: På tal om Lander. Enorm skillnad när han var tillbaka. Han är inte längre någon vass offensiv spelare men hans styrka på puck gjorde stor skillnad i offensiv zon. Bland annat.