DJ Hemp: fy fan grabbar..nu är vi snart tillbaka där vi ska vara. Jag vet hur vi alla längtat och lidit efter det här. Har hållit på Timrå sen 1980..blir lite gråtfärdig faktisk..och hela jävla laget borde få stå staty .Med nubben och Freddan..Vilket jävla gäng alltså. Redpekt till alla i klubben..
Jag undrar varför man kallar Kenttä för Gud I Umeå, jag gillar Kenttä till 100% utan tvekan. Men att bli en Gud för att ha misslyckats med sitt mål att ta klubben till SHL men för en bottenförening är man kanske glada att slippa kvala neråt. Nåja mina fem cent✌️
Det är många härinne som inte är riktigt riktiga. Jacke vann matchen åt oss senast. Idag håller han oss kvar i första innan laget rasar ihop fullständigt i andra. Men vad gör då merparten av er? Skriker över att han inte tar 6-2. Otroligt. Tammefan.