DenRöda: Ja ha Jackes hjälm å klubba ifrån matchen mot Karlskrona 2018 nä vi gick upp! Tyvärr så stann han upp i utvecklingen dä!!! Hann vann gallret! Tyvärr gjord vi ju en medioker comeback i ES å Oskarshamn sköt ut oss i EON! Hann har int återhämtats sen dess rabben!!!
Finns nog inget lag jag avskyr mer än Löven. Vilket äckligt grisgäng. Må dom aldrig lyckas att gå upp öht... tvärtom! Dom kommer undan med allt. Mot Västerås får Hutchinson i efterhand 2 matchers avstängning för sin fula tackling på From som nu har hjärnskakning. Bara det är för lite... men i matchen missar 4 domare tacklingen som alla såg. Nu ikväll en crosschecking i huvet på en Bikare... ingen utvisning. Sen en spearing på pungen o inte nu heller en utvisning fast domaren står 3 m ifrån. Helt sjukt vad dom kommer undan fula grejer på isen!
JonteD: Då jag är medlem har jag precis mailat till valberedningen ([email protected]) och nominerat Jonas Torines till posten som ny ordförande. Om det är fler medlemmar som tycker som jag så följ gärna mitt exempel för att öka ... | Läs mer
Tyvärr så stann han upp i utvecklingen dä!!!
Hann vann gallret!
Tyvärr gjord vi ju en medioker comeback i ES å Oskarshamn sköt ut oss i EON!
Hann har int återhämtats sen dess rabben!!!