Labban: det är ju alltid lätt att vara efterklok men tittar man på backsidan som vi har när vi går in i säsongen så har vi: Bohm (nubben hoppades på att han skulle ta nästa steg?) Zajac LaLeggia Svensson (oprövad i SHL) Westerlund (mer eller mindre oprövad i SHL) Albin Carlson (oprövad i SHL) Tim Erixon Didrik Strömberg (långtidsskadad)
Det är inte sådär jättemånga säkra kort tycker jag. Det är ganska mycket som ska falla väl ut för att den backsidan ska stå sig i SHL.
Rip Kirby: Han har ju flyttat hit med frugan. Det är 4 stycken tränare, det inte tommy har kan kompletteras på de 3 andra positionerna. Tommy är och ska vara en ledare, tycker det syns att gruppen lyssnar, tar till sig och känner sig ... | Läs mer
Bohm (nubben hoppades på att han skulle ta nästa steg?)
Zajac
LaLeggia
Svensson (oprövad i SHL)
Westerlund (mer eller mindre oprövad i SHL)
Albin Carlson (oprövad i SHL)
Tim Erixon
Didrik Strömberg (långtidsskadad)
Det är inte sådär jättemånga säkra kort tycker jag. Det är ganska mycket som ska falla väl ut för att den backsidan ska stå sig i SHL.