Jåkkinen: Men för att rädda domarna så kommer Svensson bli avstängd i tre matcher, jag känner igen det som för ett par år sedan på liknande tackling Svensson satt in.
Villervalla: "Men för att rädda domarna så kommer Svensson bli avstängd i tre matcher, jag känner igen det som för ett par år sedan på liknande tackling Svensson satt in. "
Hockeyallsvenskan Almtuna borta också vid blålinjen spelet kom från höger till vänster i bild, om jag minns rätt. Eller var det Tingsryd? Känslan säger Almtuna.
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.