{9908}: Man får andnöd ju längre han får gå på. Se sig själv i spegeln och på ett ärligt sätt försöka återge matchens händelser verkar inte vara Mitells starka sida direkt. P.A.T.E.T.I.S.K.T!
Rip Kirby: Eller hur. Med tanke på att hans ilska över domarnivån för ett par månader sedan, hade man nog föreställt sig att han skulle vara människa nog att vidhålla att de har ett par fördelaktiga domaringripanden som gör att de kan vända matchen.
Men nej. ”Tycker vi spelar bättre i andra och tredje, förvisso mycket utvisningar som drabbar BÅDA. Så vinner vi rättvist”. Skamligt. Men är inte förvånad.
Alla till Ladan i morgon! Nu sluter vi upp oavsett hur besviken man är på vissa individer och på Nubben och hans tvivelaktiga ”livstidskontrakt” strösslade med guld och diamanter. Oavsett hur besviken vi är på Backlund, styrelse eller ... | Läs mer