Det går fort att tappa förtroendet. Det är jävligt svårt att bygga upp det igen. Det klarar inte Timrå IK att göra resten av denna säsong. Hoppas att de kan börja bygga upp det igen inför nästa. Allt över noll poäng resterande matcher är en överraskning.
Nisse på Mon or: Ja uppenbarligen, tänk att 3 poäng mot Växjö som vi tog nyligen totalt hamnat i glömska! Jag vet att jag är en obotlig optimist, men jag kan bara inte tro att vi är helt chanslös med tanke på hur jämnt det är i år i SHL, t.ex. Malmö slog ju nyligen Skellefteå.
Jag tror Timrå hade haft många mer poäng om det inte hade varit så jädrans många bortamatcher dessa första 13 matcher. 5 matcher hemma gett 12 poäng. 8 bortamatcher gett 8 poäng. Men Timrå har gjort det bra med alla dessa bortamatcher trots allt.