Olli Nomadinen : Tanken på utlåning var väl i.o.f.s bra men tyvärr har ju utfallet som du skriver blivit litet av ett misslyckande... Var väl stundtals utanför laget o när han spelat inte haft allför stor roll. Sen kom ju skadan lite olyckligt. Men en utlåning till ex Östersund hade nog gett mer i hans utveckling med en större roll där o betydligt mer speltid. Är ju fortfarande ung Oliver men känns lite som det stannat upp i utvecklingen o där känns ju Värmhed mer intressant i dagsläget.
{Lars Marklund är hemma i Boviken och laddar om, efter en omtumlande säsong i SHL-laget Timrå. För tillsammans med nye huvudtränaren Olli Jokinen tog laget flera steg, men avslutningen blev dock turbulent med dubbla kontraktsbrytningar ... | Läs mer
Var väl stundtals utanför laget o när han spelat inte haft allför stor roll. Sen kom ju skadan lite olyckligt.
Men en utlåning till ex Östersund hade nog gett mer i hans utveckling med en större roll där o betydligt mer speltid.
Är ju fortfarande ung Oliver men känns lite som det stannat upp i utvecklingen o där känns ju Värmhed mer intressant i dagsläget.