Marcus: Klart de mörkar med siffrorna. Läktarna tar 5 500 men då ska man kunna stå rätt fritt på ståplats och ingen ska stå runt plexit och andra platser som inte klassas som läktare. Det är väl så om jag inte minns fel,att Tik får betala en viss summa per åskådare till Svenska Hockeyligan eller nått sånt ?? För mig får de gärna säga att det är 4000 bara det är stämning. Nu blir det 2 raka och final,4-2 ikväll och en stormatch av Kapanen !!
Varför kan dom inte ha kioskjäveln öppen? Jävla muppförening vi är. Vi är dom fattigaste jävlarna i ligan så vi borde välkomna varenda krona som kommer in.
Det är väl så om jag inte minns fel,att Tik får betala en viss summa per åskådare till Svenska Hockeyligan eller nått sånt ??
För mig får de gärna säga att det är 4000 bara det är stämning.
Nu blir det 2 raka och final,4-2 ikväll och en stormatch av Kapanen !!