Olli Hahl: den matchserien var ju de facto värre än det här. Då var det på liv och död. Förloraren i den här serien vaknar ju "bara" upp till samma verklighet som dagen innan. Det vill säga hockeyallsvenskan igen.
Men never the less: en jävla nervositet så klart. MoDo -fansen får hoppas att spelarna i Modo gjort sig av med allt slarv. För maken till slarv får man leta efter. Dessutom kan dom ju hoppas att hockey-guden övergett Dif för en match.
Helt öppet och jävligt spännande. Är glad att jag bara är bisittare till spektaklet och inte investerat några känslor i det.
God jul alla Timråiter! Må ni samtliga få biljetter till de kommande matcherna i era paket och lite pengar över till att handla i shoppen, i kioskerna och i baren! Vi ses i SCA-arena! Krossa Brynäs!
Jag tyckte att det var nog så spännande o jobbigt när vi städade av Djurgården i 4 raka.