Det börjar rassla in en hel del tabelltips på Twitter. Ser att många har Timrå mellan plats 4-7. Detta från väldigt blandade supporterskaror. Sen finns det faktiskt en hel drös som har Timrå från plats 10-12. Av det jag kunnat utröna är det ett par butthurt Öreplastsupportrar i för små trosor, som höll på att gråta röven av sig över att timråiter var så dumma mot Emil ”Filmarhora” Larsson förra säsongen. Satt vi så djupa spår alltså?
Sen är det flera leksingar som har oss långt ner. Kanske för att de ser oss som en jokerkonkurrent?
Några djurgårdare tippar oss långt ner. Varför vill de ens tippa SHL? 😅 Sett några kända OINKARE som har oss i bottenskiktet med, ser det enbart som positivt då det inte andas en enda hockeykunskap i den fanskaran eller i det geografiska området!
Det är rent sagt åt helvete! Helt oacceptabelt, oavsett religion, hudfärg, supporter för ett annat lag, är helt ovidkommande. Man går dit för att njuta av idrotten och fördriva några timmar på att göra det man gillar.
Ja det var vad jag avsåg med mitt inlägg. Ditt avslutande stycke. Han blir nyttig i år.
Så alla se bara positivt på det och sluta gnäll!!!