Tycker det går segt med luckorna som återstår på sittplats. Visst, det försvinner några här och där, men tror inte sittplats kommer hinna säljas slut. Jag tippar att publiksiffran landar på 5500 pers.
tjobba: Visst, en fullsatt premiär är ju drömmen. Men nog kan vi drygt 5000 pers. som nu är där imorgon vråla utav bara h-vete och skapa en härlig stämning och ett sjukt tryck ändå?
Jag har bilden kvar på näthinnan, hur publiken bar fram laget till seger i match 6 möt Örebro i kvartsfinalen. Det var nån slags gemensam jävla euforisk kraft som jag sällan upplevt.
Nej, nu är det inte do or die imorgon, jag vet, och det är kanske mycket begärt att alla ska vara lika taggade nu som då, men nog faen ska vi visa vilka som bestämmer?
Några här inne verkar vara mer upprörda över Stadins situation än vad Stadin själv är. Utgår man från vad han säger i ST idag lägger han ingen skuld på klubben (förutsatt att citatet är korrekt):
"– Det är inte så mycket man kan göra. ... | Läs mer