mikenomad: Det är ju några 65-75 åringar som gnäller på klacken. Både gubbar o kärringar. Mot Frölunda stod dom framför mig. Vägrade ställa sig upp för dom har ju ”sin” plats. Vi måste sitta! När matchen var slut började några i klacken skandera ”Vi Hatar Modo”. Då var det färdigt för farbröderna o tanterna. Dom viftade o skrek som om det vore en mygginvasion. Blev väl värre när Modo var på besök. Då var det nog nära kärlkramp och hjärnblödning.
Tycker det är OERHÖRT märkligt att på förhand ifrågasätta/såga Gath utifrån just inställnings-aspekten. Det är möjligt att han inte håller för SHL, men är det något han visat i Kristianstad och Danmark är det väl just förmågan att skapa rätt inställning?
Mot Frölunda stod dom framför mig. Vägrade ställa sig upp för dom har ju ”sin” plats. Vi måste sitta! När matchen var slut började några i klacken skandera ”Vi Hatar Modo”.
Då var det färdigt för farbröderna o tanterna. Dom viftade o skrek som om det vore en mygginvasion. Blev väl värre när Modo var på besök. Då var det nog nära kärlkramp och hjärnblödning.