Smetovish: Det är skört. I den bästa av världar hoppades jag på en stor tung back in runt jul, för att förstärka inför vår och slutspel. Tycker man ska ta beslut efter FBK och LHC. Förstår att det är 6p, men är prognosen mer positiv på Didde, och Forsmark+Noel fortsätter leverera kan man ju rida ut detta för att sätta sig i ett bättre läge.
Men köper det du säger med. Läget är som sagt, parodiskt och prekärt.
{9908}: Ja och kollar vi på Växjö så agerar de ju kortsisiktigt med Brodecki på korttidskontrakt. Om inte annat kanske Kapanen kan hitta liknande, fast på backplats, om han inte vill låsa upp kulor i onödan.
"Timrå dödar mitt hockeyintresse" "Timrå är kuklösa framåt" "Jag är tacksam som slipper vara där" Jojo. Ikväll levererade man jinxar på löpande band. Länge sedan de bet så bra! Har försökt se ikapp matchen men i Sundsvall åks det ... | Läs mer
Tycker man ska ta beslut efter FBK och LHC. Förstår att det är 6p, men är prognosen mer positiv på Didde, och Forsmark+Noel fortsätter leverera kan man ju rida ut detta för att sätta sig i ett bättre läge.
Men köper det du säger med. Läget är som sagt, parodiskt och prekärt.