Sputnik: Du efterfrågar ”matchcoachning” i ett läge vi leder, och tappar ledning. Du hade aldrig efterfrågat något om de inte gjort sitt slumpmål med mindre än 60 SEKUNDER kvar. Alternativt, du hade inte efterfrågat det om inte de pangat in ett oförtjänt mål i lekisformen 3 mot 3.
Såhär skriver man i ingressen till matchsammanfattningen i Nerikes Allehanda:
"Rånarluva på – vann trots säsongssämsta
Det var en kväll där egentligen ingenting stämde. Ändå lyckades Örebro vinna genom en sen kvittering och sedan avgörande i förlängning."
Det går väl inte att beskriva det så mycket bättre än så? Bättre på allt, men likväl blir det förlust. Nåväl, nya tag om två dar. Då ska Leksands IF fucking åka på spö!!!
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer
Alternativt, du hade inte efterfrågat det om inte de pangat in ett oförtjänt mål i lekisformen 3 mot 3.
Det är vad jag tror.