Vad i helvete sitter Bandyklubben på för jävla pengar förresten? Cam hade väl närmare 2 miljoner i taxerad inkomst 2022. Inget billigt kontrakt. De värvar utespelare och målvakter, dyra sådana, på löpande band. Nu kan de alltså addera en till tränare och sportchef på denna lönelista?
{9908}: Abbotts hade kontrakt över 2024/2025 dessutom. Det där sved nog för ekonomiavdelningen. De klev dock in i säsongen med ett eget kapital på 20,6 mkr så det är nog ingen fara för elitlicensen än.
Vad ni nu väljer att identifiera er som. Det osar av besvikelse här inne, för att vi inte lyckades ta en enda poäng på våra 7 sista matcher. Ni blir arg & skäller på varandra och har er, vi pekar på enskilda ... | Läs mer
Vad i helvete sitter Bandyklubben på för jävla pengar förresten? Cam hade väl närmare 2 miljoner i taxerad inkomst 2022. Inget billigt kontrakt. De värvar utespelare och målvakter, dyra sådana, på löpande band.
Nu kan de alltså addera en till tränare och sportchef på denna lönelista?