mattias - 74: Är det 6 av 8 finaler SAIK förlorat typ senaste 15 åren? Dom har ju verkligen en förmåga att inte nå ända fram trots sin klass. Om det blir final mot Rögle och Rögle kniper åt sig ett försprång vettfan hur SAIK kommer kunna hantera det mentalt.
Greven: Skellefteå är ett lag som lever på sin skicklighet framåt. Blir de pressade kan de tappa allt. De har några Tunga pjäser som Lundberg och Granberg, annars mest "lirare" som ibland öppnar vida spjäll bakåt. Frågan är om Rögle orkar med deras fart framåt, dock är ju Rögle ruggigt starka framför mål så matchbilden kan ju se lite annorlunda ut.
Här kommer man in sent ikväll och får läsa att Nubben var sportchef förra säsongen!! Det visste inte jag. Och den som berättar det är nån som registrerat sitt nick den 25 oktober! Det börjar bli några skumma typer här inne!