Johan J: det har varit ovanligt lite bekräftade rykten i år. Kolla te x tillförlitliga hockeymagasinet. Timrå har hela silly season varit det lag som det stått minst röda namn på nyförvärvslistan, Samtidigt som laget har tappat 5-6 etablerade spelare. Så det är inte så konstigt att folk är aningen oroade. Men Nubben väljer väl förmodligen att ligga lågt till press av medvetna, taktiska skäl... får vi hoppas.
När man kikar in här så undrar man om det blivit ett forum för talangutveckling etc där bandaren går på repeat. Diskussionen är rätt tradig nu, där det verkar endast handla om att ha rätt och bräka sig i sin egen förträfflighet.
Så det är inte så konstigt att folk är aningen oroade. Men Nubben väljer väl förmodligen att ligga lågt till press av medvetna, taktiska skäl... får vi hoppas.