1150x200-tiken-1123131_tz4N8mRqd8Wf0t8.png

Timrå IK

SHL · 614540 inlägg · 6214 ämnen

Inlägg: 2755461

Sv: Apropå nånting...
bgs: Angående Kapanen så gör han ingen stormatch. Spelar han inte bättre än såhär kommer han flyttas ner i hierarkin när de skadade är åter. Men han får några ytterligare chanser. Stalltipset är ändå att han kommer åter till Timrå lite senare i år. Han utvecklas bättre hos oss med mycket speltid som 1:a center.

Hållander och Dahlen är givna i landslaget. Nästan tjänstefel om de inte blir uttagna. Tror att det bara blir dom. De tycker nog att Wedin är för gammal för att satsa på, men vi får se.

Sv: Apropå nånting...
Citat Dichow: "Jag är extra sugen på att få spela nu. Jag mår bra fysiskt och allt funkar jättebra här. Vi testar oss fram och det känns underbart. Det här är den bästa försäsongsträningen jag varit med om i min karriär."