Det var väl någon familjedag av något slag idag? Luciafirande med konståkning och trygg fin kontrollerande hockey!
Så jävla bra! Kassa domare och pajas motståndare.
Vi mot värden.
Dom 4 som dömde idag sitter riktigt tight och fint i Bulans strypkoppel!
Jobbigt när hållander är bra och levererar poäng men Kapanen är bättre. Lander var duktig! Pettersson var bra. Dahlén. Hartmann tycks gilla Bromé… det är han ganska ensam om. Annars var ju Lundmark bra igen. Backarna var bra om man bortser från Näkyvääs otroligt dåliga hantering av stress.
Det var bara en bra match! 60min! Det kändes stabilt! Några kaossituationer i egna zonen men det över 60 min är det inget. Vi möter en motståndare som också lagt några miljoner på att få till ett anfall eller 2 så det är klart godkänt! Boyce var bra! Fart och fysik och något skott!
När det gäller Westfält så måste jag säga att jag känner mig oerhört trygg när han är på isen. Han kommer nog aldrig bli någon poängmaskin, men han gör inga misstag heller! Vinner puckar,tar bort spelare och bäddar för lagkompisar!
Bra stämning!
Det var väl någon familjedag av något slag idag?
Luciafirande med konståkning och trygg fin kontrollerande hockey!
Så jävla bra!
Kassa domare och pajas motståndare.
Vi mot värden.
Dom 4 som dömde idag sitter riktigt tight och fint i Bulans strypkoppel!
Jobbigt när hållander är bra och levererar poäng men Kapanen är bättre.
Lander var duktig!
Pettersson var bra.
Dahlén.
Hartmann tycks gilla Bromé… det är han ganska ensam om.
Annars var ju Lundmark bra igen. Backarna var bra om man bortser från Näkyvääs otroligt dåliga hantering av stress.
Det var bara en bra match!
60min! Det kändes stabilt!
Några kaossituationer i egna zonen men det över 60 min är det inget. Vi möter en motståndare som också lagt några miljoner på att få till ett anfall eller 2 så det är klart godkänt!
Boyce var bra! Fart och fysik och något skott!
Kul! Det här gör vi om!