0tto: Märkligt. Läser man det där protokollet från årsmötet så står det att motionen ang Tallarna på bröstet avslås. Vill minnas att snacket efter årsmötet var att frågan skulle utredas inför nästa säsong samt ett rådgivande medlemsmöte i ärendet skulle ske. Blev det inget alls av detta?
BlackBay: Du syftar nog på min sammanfattning av årsmötet. Det var vad vi kom fram till, om det står något annat i protokollet så har dom slarvat. Min sammanfattning finns i tråden ”Timrå IK Organisation”
BlackBay: Tallarna på bröstet på tröjorna till nästa år är ett måste. Annars tror jag väldigt många blir besvikna och inte köper tröjorna utan väntar tills tallarna kommer. Bara vinster för Timrå att införa tallarna till nästa år tröjorna kommer säljas som aldrig förr. Jag köper då 2 direkt när de kommer.
Montén Python: Jag tror att det kan finnas ett visst mått av överskattning av Juels marknadsvärde från vårt håll också. Är han så het på marknaden att det vore rimligt av honom att kräva en lön som motsvarar det en förstekeeper tjänar ... | Läs mer
Vill minnas att snacket efter årsmötet var att frågan skulle utredas inför nästa säsong samt ett rådgivande medlemsmöte i ärendet skulle ske.
Blev det inget alls av detta?