Synct: det var väl en billig chansning som inte gick hem. Men men. Jag är väl dock inte så kritisk till vår sportchef i detta läge. Så länge det är en spelare i 4:e kedjan som inte slår väl ut så kan jag leva med det.. 🤷
Dock så sätts Jokinen/Kapanen på större prov till nästa säsong då Hållander försvinner. Vår överlägset viktigaste spelare i truppen. Sen Kapanen på det, 1 poäng per match center ersätter man inte bara sådär, för Kapanens rabattpeng. Det gäller verkligen att vi får träff på center/forwardsvärvningarna till nästa säsong.
{469}: Verkligen, med hemvändarstommen vi har, Jonte som ville hem, och sin son, han måste ju ha haft den mest tacksamma starten som en sportchef kan ha typ.
Montén Python: gör Friej det kanonbra och drar efter 1 säsong så är det också bra. Det betyder att vi fått en bra spelare väldigt billigt. Allt handlar inte om ersättning. Ser inte det onödiga med värvningen.
Dock så sätts Jokinen/Kapanen på större prov till nästa säsong då Hållander försvinner. Vår överlägset viktigaste spelare i truppen. Sen Kapanen på det, 1 poäng per match center ersätter man inte bara sådär, för Kapanens rabattpeng.
Det gäller verkligen att vi får träff på center/forwardsvärvningarna till nästa säsong.