Synct: Fast en backhand i dragningen. Tycker inte det är ett mål som skall dömas till 100 procent som en målvaktstavla. Jokinen får ta Jonte i örat där. Ännu mer besviken på hans ingripande än JJs ärligt talat.
{469}: 2-2 är inte tvunget en målvaktstavla. Men tyvärr så följer det Jacobs tråkiga mönster av att det som går in inte är värst farliga lägen.
Det är lite samma sak som mot Rögle. Jacke spelar som ett monster den matchen, men LIKT FÖRBANNAT så är just Rögles 1-0 verkligen URSVAGT målvaktsspel.
Cobbel: De ska ha kritik också, vi lusade av dem nyligen i Domustrappan av precis den där anledningen. Slö bevakning under säsongen, de har liksom ett SHL-lag att bevaka vilket det sannerligen inte är många lokaltidningar som har. Det ... | Läs mer
Jokinen får ta Jonte i örat där. Ännu mer besviken på hans ingripande än JJs ärligt talat.