Edlundpojken: Du har ju sett ut honom till syndabock oavsett vad andra i laget gör om de e dåligt elr bra han gör för faan de han har betalt för att passa o göra mål när han har chansen inte tacklas o gröta men de e ju fel enl dig!!! Jag älskar inte honom mer än att de han gör de det är sitt jobb vid på o sina eminenta pass!!!!🇺🇿🇺🇿😎
JonteD: ”att passa o göra mål när han har chansen” de värdelösa flippassen Dahlen åstadkommit senaste matcherna är sämre än en Div3 spelare. Dålig fart, rullande puck, försök genom 12 ben. Misslyckat och pucktapp ur offensiv zon. Han är riktigt riktigt dålig just nu.
JonteD: okej vi gör det enkelt så du blir nöjd för du hoppar över allt jag sagt utom Dahlén genom du inte läser nått annat som sägs. Så vi låtsas att du har rätt för ikväll . Trevlig kväll
Tallnäs: Härligt att läsa. Det har ju spekulerats att eftersom EP40 har hus i/vill bo i Sthlm så skulle han hellre spela för något lag där om han avslutar i SHL....Detta dementerar ju det hela. Finns bara ett svenskt lag för Elias :-)