Olli Nomadinen : Dag för dag på Lundmark enligt ST i allafall.
"Anton Lundmark åkte på en smäll i hemmamatchen mot Frölunda i tisdags. När Timrå IK gästar Scandinavium för match fem finns han inte med på isen. Han var, tillsammans med Didrik Strömberg och Emil Melander, i ett "från dag till dag-läge" enligt Timrås lagläkare Christian Rydin inför matchen i Göteborg."
Nån annan som tänkte på Lena Sundqvist kommentar om Lasse Johansson. "Kpmmer Lasse att storspela lika mycket idag", sedan lade hon till, "Om han ens måste det"
Olli Nomadinen : det hade jag inte hört något om tidigare, men han grinade illa efter en smäll i slutet av förra matchen. Hoppas han är tillbaka snart!
Alla till Ladan i morgon! Nu sluter vi upp oavsett hur besviken man är på vissa individer och på Nubben och hans tvivelaktiga ”livstidskontrakt” strösslade med guld och diamanter. Oavsett hur besviken vi är på Backlund, styrelse eller ... | Läs mer