{469}: det värsta är väl att den stora stora ikonen Jokinen är den tröttaste karaktären i hela slutspelet? Pratat om att han saknar frun och undrar ”vad gör jag här”. Som hans uppenbarelse är just nu så funderar jag också på vad fan han gör här. Skulle inte Timrå få pondus denna säsong? Skolpojkar hela bunten.
OlliOlla: Ja alltså, det hjälper ju inte till när Jokinen är så monoton i analyser etc, och för att sen stå med händerna i fickan under matcherna typ. Nästan lite Montén light ibland, men bara nästan.
Alla till Ladan i morgon! Nu sluter vi upp oavsett hur besviken man är på vissa individer och på Nubben och hans tvivelaktiga ”livstidskontrakt” strösslade med guld och diamanter. Oavsett hur besviken vi är på Backlund, styrelse eller ... | Läs mer