OlliOlla: Den enda "chocken" so far är väl Lundmark. Inte för att på nåt vis förringa hans säsong här, den var verkligen långt över förväntan, men han tillhörde ju ändå kategorin "utbytbara spelare"
Olli Nomadinen : räcker gott och väl med en chock ;) sen är det inte bara utbytbar, svårt att inte tänka på hur han hade varit till 25/26. Komma från div1 till HA och färga i SHL så där snabbt, uppenbarligen tar han till sig tips och feedback. Det är sorgligt, att inte få uppleva säsong två med han.
Montén Python: gör Friej det kanonbra och drar efter 1 säsong så är det också bra. Det betyder att vi fått en bra spelare väldigt billigt. Allt handlar inte om ersättning. Ser inte det onödiga med värvningen.