Erol Ateceae: Ingen av dom tacklingarna bör vara mer än 2 min. Precis som Lindstein så sätter sig Andreasson i en dålig situation. Han är ju på väg upp i banan när han ser Ölund komma. Då kan man inte vända ut mot sargen och vända ryggen till. När ska vi dels lära svenska spelare att ta emot en tackling och samtidigt utkräva ansvar av spelaren som blir tacklad?
Jugge: Det borde förstås alltid utkrävas ett ansvar såväl hos den tacklande spelaren liksom den som är på väg att ta emot tacklingen för "resultatet" i själva tacklingen. Men detta sker i princip aldrig. Inte i SHL åtminstone vilket förstås är helt förjävligt uselt!
Rip Kirby: Alltså jag skiter fullständigt i det där gamla snacket om "själlöshet" eller att "arenan ska liga i Timrå" bara för att ..Ja för det är historia eller nått? Alltså intressant det här ändå. Jag hör ofta väldigt starka ... | Läs mer