1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 596218 inlägg · 6213 ämnen

Inlägg: 2872424

Sv: Silly Season 2025-26
Synct: Det begriper ju jag med..
Men nu var det inte det jag fråga efter...behöver man ens betala något eller skyller man bara på familjen så slutar alla avtal att gälla?

Svarskommentarer

Sv: Silly Season 2025-26
Mellan avtal och pressrelease är det cirka en timme. Känns ganska orimligt att kräva att klubben ska agera med offentlig information innan frågan är löst. Är det så ni tror att det fungerar? Ibland blir kraven på skyndsam kommunikation väl obegripliga.

Sv: Silly Season 2025-26
Karlsson74: klubben verkar nöjd, så jag tror att han har löst ut sig!

Sv: Silly Season 2025-26
Karlsson74: Jag svarade inte på din fråga heller, jag konstaterade bara att Olli skulle kunna skratta åt den summan isåf, om han ska köpa sig ur sitt kontrakt t.e.x, jag vet inte hur det funkar.

Det enda jag skulle förstå är om någon i hans familj blivit sjuk eller något. Annars är det väl bara att göra sitt jävla sista år och dra sen.

Sv: Silly Season 2025-26
Karlsson74: Läser man mellan raderna så gick nog inte Jokinen gratis.

"Timrå IK har under dagen nått en överenskommelse som bedöms vara den bästa möjliga för klubben."