Blake Slåhan: när han hade landat här efter allt som blev med uppbrottet i Djurgården så kan iaf jag säga att han var en av våra bättre spelare i slutspelet mot Frölunda.
Stridhsyxa: Jadu man får tycka som man vill. 0 poäng, minst speltid av alla forwards och 27 utvisningsminuter på 4 matcher i slutspelet.
”En av våra bättre spelare” tycker jag är en grov överdrift. Han blixtrade till i några byten. Han växer ju dock fortfarande in i kostymen, hoppas på en mer framträdande roll i år.
Stridhsyxa: Okej de ser svagt ut där bak men de minsta vi kan göra e att ge dom en jävla chans att visa sig även om dom inte e som många vill att dom e etablerade tvåvägsbackar!!!! Låt dom köra så får vi väl se hur de går ska väl inte måla hornper på väggen hela tiden men de e ju bara va ja tycker!!!!🇱🇸🍻🤣