Labban: 3 mot 3 är bara tråkigt, det måste finnas andra lösningar. T.ex. i fotbollen får man 1 poäng var vid oavgjort resultat. Det vore bättre än detta spex. Hellre 4 mot 4 för då tror jag att det skulle bli ett roligare spel, men 3 mot 3 är helt löjligt.
solbacken: Jo jag kan hålla med dig. 3vs3 känns inte värdigt hockeyn, blir en helt annan sport. Men 1 poäng får ju lagen redan vid oavgjort, bara det att det är en bonuspoäng som därefter delas ut. Om denna bonuspoäng är nödvändig är jag inte rätt man att svara på, men kan tycka att man lika gärna kan köra straffar direkt isåfall under seriespelet.
Timrås silly season är över. Till hösten börjar allvaret igen. Och Timrå kommer vara bottentippat av en enig journalistkår. Tro inget annat. Oaktat vad konkurrenterna gör med sina trupper ... | Läs mer
3 mot 3 är bara tråkigt, det måste finnas andra lösningar.
T.ex. i fotbollen får man 1 poäng var vid oavgjort resultat.
Det vore bättre än detta spex.
Hellre 4 mot 4 för då tror jag att det skulle bli ett roligare spel, men 3 mot 3 är helt löjligt.