Montén Python: Märks ju att Tv4 blöder på deras streamingpriser. För nån som bara vill följa Timrå och skiter i resten som ingå så är ju 449/mån absurt.
Nu hoppas jag: Laget kommer ihåg att någon procent avslappning i SHL syns direkt!!! Inget jäkla chilli-pilli på isen i en Timrå dress! 110% motivation så kommer publiken hemma och några gånger borta med bjuda på 20% till! Var redo att kriga för tallarna!
Att spelarna förstår att Hållander och Kapanen är borta! Varenda gång chans ges ska mentaliteten vara MÅL! Vi behöver det för det är två jävla poängmaskiner som lämnat! Nu hjälps ni fan åt att täcka ingen luckan! Skjut för fan!!! I sarghörnen görs inga mål!
Att Timrå IK står upp för våra keepers! Jag vill inte se det här loja obrydda tittandet medans motståndare trycker klubbor, bromsar snö i onödan, kör på/flyttar på våra målvakter framför mål efter avblåsningar! Ni ska vara ett lag, visa det (utan att tappa huvudet). Under spelets gång innebär detta även att vårt slott ska fredas! Det är VÅRT slott!!!!
Elitserien, jag saknar dig. 😥
Men men, Tv4 blöder ju och är väl riktigt desperata.
Så snart kommer det.
"Red Bull Ligan," snart i en Tv i ditt vardagsrum.