The great one: Hv och Lhc har måstematcher då dom ligger toksist, inte vi när vi för tillfället ligger på tredjeplats. Resonerar man som dig är alla matcher en måstematch.
The great one: Och trots det så har vi 12 poäng på 6 matcher. Känns som om ni tror att det går att vinna 50 i rad. Lite flax studs emot idag, precis som vi har haft med oss i vissa andra matcher. Lugn i båten nu
Vill bara förtydliga att ingen förening ”godkänner” någonting. Alla har önskemål. Vi har försökt byta till oss så mycket vi kunnat, samt önskat hemmapremiär. Alla önskemål går inte i mål, mycket på grund av så kallade ... | Läs mer
I min värld är det en måstematch. Man har varit med förr. Helt plötsligt har vi 3 raka torsk och kniven mot strupen nästa lördag mot mästarna.
Förövrigt känns det pissigt att förlora mot ett DIF som knappt behöver anstränga sig för att vinna ikväll.