1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 604770 inlägg · 6212 ämnen

Inlägg: 2942569

Sv: Apropå nånting...
Bobby Hahl: nä… det är lite osvenskt att vara rak.
Olli menar sannolikt inte att håna OJ. Jag skulle tro att Olli ville ha prestigelös samvaro i laget.
Spelarna och tränarna är människor så det enda man kan vara helt bergsäker på är att alla kommer fela.
Men som ung kille som kanske inte varit i den situationen innan kan det garanterat bli tufft!

OJ måste kanske ändå få med sig att han valde fel vägar här och där och samtidigt greppa att en tränare ska aldrig tjäna något på att köra spelare i botten.

Föreningen får uselt rykte och laget tjänar väldigt sällan på att knäcka spelare internt.

Men som sagt. Nog fan kan det brännas om man i sig själv är ung och lite osäker på sig själv men driven som fan mot att vilja lyckas.

Ang Dahlén kan jag inte tänka mig annat än att han fått smaka rätt jävla hårt på kritik eftersom när han drog över till SJ Sharks så var det på offensiv förmåga och så fort du har två poänglösa matcher börjar helt plötsligt defensiva krav dyka upp.

Jonte pratade även om förbättra sin defensiv när han dök upp här igen. Så han har nog fått sina näsbrännor som snott endel god natts sömn av honom.

Jag är kluven. Jag gillar ju rakt och fint!
Men man måste lägga grunden ordentligt! Spelarna måste vara med på att ingen jävel i omkl rummet lägger förnedring på lagkamrater som failar. Den självklarheten måste råda innan det blir rakt snack!

Har men den grunden så SKA det vara rakt snack!
LHC är sågat så in i helvete i år!
Olivers lagkamrat Vrana, målisarna, stjärnbackar mm har skrivits sönder och samman i riksmedia.

Det är ok att tycka illa om det men det är en del av sporten att bli granskad och bedömd!

Om OJ behöver lufta sitt trauma under Olli i Sundsvalls Tidning och Sundsvalls Tidning MÅSTE trycka ut det med sin fantastiska nyans så är det så.

Jag skiter i det!

Tycker vår styrelseordförande skitit i det blå skåpet med kommunikation, drama (Rättssaken) och det jävla Boyce firar med klacken debaclet att detta är en så liten parantes att jag knappt rycker på axlarna åt det…

En ung kille har inte hittat sig själv riktigt, en lokalblaska ska försöka göra en thing av det.
Huvudmisstänkte kommenterar saken.
Så…

Klart…