Villervalla: Har svårt att se vår expertgrupp men Nubben Zäta,Emil och en viss hemlige Arne sitta och diskutera de namn som nämns i hockeynews som namn som ska lyfta eller hålla Timrå iK. Flytande några år till..Lyytinen Noren .tillsammans med oprövade barkemo . Ingen av dessa skulle jag påstå vara bättre än den som lämnat..snarare tvärt om.
Man hoppas det bara är trams,utan substans i verkligheten .
Karlsson74: Barkemo känns väl ändå som ett rimligt namn att ta in? Ung med potential. Han är ju inte tänkt som en bärande spelare direkt. Tar ju hellre honom än Pilö.
Karlsson74: Behöver inte vara orolig. Rattie och Lyytinen kommer inte att ansluta till oss nästa säsong. Kopacka säger jag dock inte nej till. Han känns lite spännande och kan han få till sitt spel han hade förra säsongen så har vi en säker målgörare.
Precis som Rödvit skriver så kikas det mest på svenska marknaden och jag ser framför mig att det kommer att värvas ett par talanger utöver ersättaren till Dahlén.
Karlsson74: Tänker att de har väl ungefär lika bra koll som vi just nu. Sen så kikar de väl på spelare i ligan som gjort bra ifrån sig och är figurer som skulle kunna passa in i Timrå utifrån vad vi söker etc etc.
Så det är väl kul å se dem gissa lite 😎 de hade några drömvärvningar också som var riktiga långskott.
Rip Kirby: Alltså jag skiter fullständigt i det där gamla snacket om "själlöshet" eller att "arenan ska liga i Timrå" bara för att ..Ja för det är historia eller nått? Alltså intressant det här ändå. Jag hör ofta väldigt starka ... | Läs mer
Man hoppas det bara är trams,utan substans i verkligheten .