Mycket gnäll om att Heikkinen ska i en topproll, han har fått chansen i alla olika kedjekonstellationer och trots detta har han endast gjort en poäng mer än Walli i 5vs5 som jag fått gnugga med Lilja (4p) Westfält (5p) MPS (2p) och betydligt mindre roll. Kolla hur många poäng Aagaard gjort i år när han har fått spela med Lindberg! Finns också underliggande siffror från puckfille som visar detta.
Tommysåsson: jag kan minnas minst sex stycken ramträffar från Heikkinen. Är nog närmare tio i ramen. Det har inte Walli, Westfält, MPS och Lilja tillsammans.
Rallarn: Med Gath blir det riktigt höga krav på laget och individuella spelare. När han spelade i RBK var han den som gick all in och aldrig gav upp. En vinnarmentalitet och hög kravställning.