1150x200-tiken-1123131_tz4N8mRqd8Wf0t8.png

Timrå IK

SHL · 614990 inlägg · 6214 ämnen

Inlägg: 2985190

Sv: Apropå nånting...
Smörgåsen : är väl precis en sån som wedda som vi behöver chansa på om man kan få ner hans lön. ligger på 0,66p/match sen han kom tillbaka o en säsong han är hel är han god för upp mot 40 pinnar. för de som ser skillnad på spelare så är han också en sån som skapar otroligt mycket själv o från ingenstans. till skillnad från andra som är i behov av o bli serverade för att göra sina mål.

sen förstår ja att med senaste historiken så är de en chansning men till rätt peng är han solklar enligt mig

Svarskommentarer

Sv: Apropå nånting...
SKRIDSKOSKENAN: Ja til rätt peng som sagt. Men ska vi börja betala uppåt 200k i månaden så är risken stor att vi står där med dyrbar lön som är uppbunden på en skadad Wedda. Det är pengar vi inte har råd att "chansa" med.

Annars kommer vi återigen står där med en tunn trupp där snacket är återkommande om "ta betalt" etc.

Sv: Apropå nånting...
SKRIDSKOSKENAN: Ska vara kring 100-120 strecket då i så fall, lönen alltså.

Sv: Silly Season 2026-27
Niklas Edin: nu när du ändå är här! Först och främst, kanonbra det alla ni gör just nu och framtidsvisionerna! Man älskar drivet som byggs på hela tiden.

Nu till den tråkiga punkten. Som blir ganska komisk med tanke på hur mycket ... | Läs mer