Förr var alla lag rädda för Eon. The big red machine. Timrå forecheckade sönder alla lag. Nu, not so much. Samuelsson verkar alldeles för mjuk och oengagerad. Det måste rensas i truppen till nästa säsong. Annars blir det kval.
Nisse på Mon or: Karlunden funderar på styrräntan om ett halvår. Tommy står och funderar på vilken wirre han ska smutta på när kariären är över. Madsen står med duolingo för att lära sig ytterligare ett språk flytande, kanske tyska.
Tom Topp: Hjärnskakning först, med långvarig problematik. Sen antar jag att den främsta förklaringen till att han inte spelade mer är att han tillhörde HV och så får man nöja sig så. Det är så invecklat att begripa sig på alla turer ... | Läs mer