1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 610615 inlägg · 6214 ämnen

Inlägg: 3019397

Sv: Apropå nånting...
Joaqino88: Jag tror att alla spelare i hela laget gör minst 15 poäng. Att vi tappar spelare som gör dom viktiga målen i rätt lägen gör inget för vi kommer ha 16 forwards! Förstå hur mycket tryck man kan få om man har 16 forwards i anfallszon! Att ingen tänkt på detta.

När vi ligger under med 2-3 och får PP med 2 min kvar så kommer iaf jag att jubla över att vi inte har spets utan bredd! Då kan allihopa få testa vem som gör det bäst, typ 15 sek var och så avgör någon. För har man 16, 16! forwards då måste ju någon kvittera liksom?!

Vissa som inte visade ett skit med 12 min speltid kommer bli asgrymma nu när dom får 16 min! Jag tror på minst topp 6 och rimligen bör vi hamna på topp 3! För när Zäta lämnade då blev alla superduperduktiga!

HEJA NUBBEN!

Svarskommentarer

Sv: Apropå nånting...
Gathlopp: å deee äää sant dä

Sv: Apropå nånting...
Är Leskinen kompis med EXPLORERSMÅLAND ?