Tror också att Octagon har rätt. Alltför dumdristiga ekonomiska satsningar med osäker utgång sätter oss i samma position som förra gången, då blev det ekonomiska bekymmer och slutligen fusion med Sundsvall och det tog 18 år innan elitspel var möjligt igen så inte fan ska man bränna allt nu. Allt som byggts upp får inte raseras i panik. LHC åkte ur och tog sig tillbaka. Ännu är vi inte i kvalserien. Ännu har vi inte åkt ut. Storfavoriten Leksand har ännu inte mött motstånd, undrar om de snubblar i sin daladans när de åker på ett par förluster? Då blir det darrigt i Dalarna. Evert spelar i otakt.. Timrå har förr gått spikrakt utan att ta klivet upp. Så det finns inga givna regler. Än är inte spelet slut. Killarna kunde göra mål ifjol. Men en ersättare till Hautomaa är väl nödvändigt, särskilt som det kan uppstå skador påå övriga centrar..
Alla till Ladan i morgon! Nu sluter vi upp oavsett hur besviken man är på vissa individer och på Nubben och hans tvivelaktiga ”livstidskontrakt” strösslade med guld och diamanter. Oavsett hur besviken vi är på Backlund, styrelse eller ... | Läs mer
Allt som byggts upp får inte raseras i panik. LHC åkte ur och tog sig tillbaka. Ännu är vi inte i kvalserien. Ännu har vi inte åkt ut.
Storfavoriten Leksand har ännu inte mött motstånd, undrar om de snubblar i sin daladans när de åker på ett par förluster? Då blir det darrigt i Dalarna. Evert spelar i otakt.. Timrå har förr gått spikrakt utan att ta klivet upp. Så det finns inga givna regler. Än är inte spelet slut. Killarna kunde göra mål ifjol. Men en ersättare till Hautomaa är väl nödvändigt, särskilt som det kan uppstå skador påå övriga centrar..