1150x200-tiken-1123131_tz4N8mRqd8Wf0t8.png

Timrå IK

SHL · 614274 inlägg · 6214 ämnen

Inlägg: 36294

Lyckopiller & Berömmaskiner !
Gör som mig grabbar och tjejer, käka lyckopiller och skaffa er en Berömmaskin då kan jag garantera att era beskymmer försvinner.

Själv så går jag som på moln efter min första vetsmatch för året, ok lite ont har jag men det går att leva med efter en 10-4 seger mot Heffners.

Ett tips är väl att remma på sig rören och bara ut och njuta i ladan på lördagsmorgonen kl 08.00, kan garantera att man känner att livet leker efter ha fått trolla bort HH lite och slagit ett par tunnlar på actionleffe, plus att man får lite skäll ibland av Coachen Earnie the Eagle, en hård man det ;)

Sv: Apropå nånting...
Timrå IK Support : Han hade HV71 på 14:e och Björklöven på 13:e i tv4 hockeypodden för några veckor sedan i deras powerranking. Hur mycket anser han att kaos-HV lyft för att dom fick in Niklas Eriksson?